Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009120M100K
RHA1009120M100K
RHA1009120M100K KYOCERA AVX
rha_series-3225004.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
на замовлення 1200 шт:
термін постачання 227-236 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: RHA/ CASE: 1009/ CAP: 12, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 100 V
товару немає в наявності
RHA1009120M100K Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 12uF; 100VDC; 1.4A; SMD; ESR: 80mΩ; RHA
Manufacturer series: RHA
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 12µF
Height: 9.5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x9.5mm
ESR value: 80mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.4A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 100V DC