Продукція > KYOCERA AVX > RHA1009271M025B
RHA1009271M025B
RHA1009271M025B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 25V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 270UF 20% 25V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHA1009271M025B Виробник : KYOCERA AVX RHA.pdf Category: THT Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 9.5mm; 270uF; 25VDC; 2.5A; SMD; ESR: 22mΩ; RHA
Type of capacitor: hybrid
Height: 9.5mm
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 25V DC
Operating current: 2.5A
Mounting: SMD
ESR value: 22mΩ
Manufacturer series: RHA
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x9.5mm
Roll diameter max.: 380mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 10mm