Продукція > KYOCERA AVX > RHA1011560M063B
RHA1011560M063B
RHA1011560M063B KYOCERA AVX
rha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 56uF 1011 ESR=22 mOhms
на замовлення 4214 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHA1011560M063B RHA1011560M063B Виробник : KYOCERA AVX rha-series.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz