Продукція > MURATA ELECTRONICS > RHSQ92A333K1M2H01A
RHSQ92A333K1M2H01A
RHSQ92A333K1M2H01A Murata Electronics
RHS_Q9_100V_E.pdf
Виробник: Murata Electronics
Description: CAP
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Tape & Box (TB)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: X9Q
Size / Dimension: 0.165" L x 0.110" W (4.20mm x 2.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 0.033 µF
Написати відгук
Description: CAP, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Tape & Box (TB), Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: X9Q, Size / Dimension: 0.165" L x 0.110" W (4.20mm x 2.80mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Capacitance: 0.033 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RHSQ92A333K1M2H01A RHSQ92A333K1M2H01A Виробник : Murata Electronics RHS_Q9_100V_E-1927854.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded