RKT6H-500K
RKT6H-500K SR PASSIVES
RKT6V-H.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,vertical; 500kΩ; 100mW; ±30%
Type of potentiometer: mounting
Resistance: 500kΩ
Body dimensions: 6.5x7x4.2mm
Characteristics: linear
Mounting: THT
Operating temperature: -25...40°C
Terminal pitch: 5x2.5mm
Potentiometer standard: 6mm
Power: 0.1W
Torque: 0.4...3.5Ncm
Tolerance: ±30%
Operating voltage: 50V
Mechanical rotation angle: 200°
Kind of potentiometer: single turn; vertical
на замовлення 830 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,vertical; 500kΩ; 100mW; ±30%, Type of potentiometer: mounting, Resistance: 500kΩ, Body dimensions: 6.5x7x4.2mm, Characteristics: linear, Mounting: THT, Operating temperature: -25...40°C, Terminal pitch: 5x2.5mm, Potentiometer standard: 6mm, Power: 0.1W, Torque: 0.4...3.5Ncm, Tolerance: ±30%, Operating voltage: 50V, Mechanical rotation angle: 200°, Kind of potentiometer: single turn; vertical.