RKT6V-100K
RKT6V-100K SR PASSIVES
RKT6V-H.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 100mW
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal; single turn
Resistance: 100kΩ
Power: 0.1W
Mounting: THT
Tolerance: ±30%
Characteristics: linear
Body dimensions: 6.5x7x4.2mm
Mechanical rotation angle: 200°
Torque: 0.4...3.5Ncm
Operating temperature: -25...40°C
Operating voltage: 50V
Terminal pitch: 5x5mm
Potentiometer standard: 6mm
на замовлення 2210 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 80
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 100kΩ; 100mW, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal; single turn, Resistance: 100kΩ, Power: 0.1W, Mounting: THT, Tolerance: ±30%, Characteristics: linear, Body dimensions: 6.5x7x4.2mm, Mechanical rotation angle: 200°, Torque: 0.4...3.5Ncm, Operating temperature: -25...40°C, Operating voltage: 50V, Terminal pitch: 5x5mm, Potentiometer standard: 6mm.
Інші пропозиції RKT6V-100K
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RKT6V-100K Виробник : SR Passives RKT6V-H.pdf Підстроювальний резистор, R = 100 кОм, Розм = 6,5 x 7 x 4,2 , Точн., % = 30, Підтип = однооборотний, Розт. рег. ел. = зверху, Тексп, °C = 25...+40,... Група товару: Резистори Корпус: 6mm Од. вим: 100 шт