RKT6V-500
RKT6V-500 SR PASSIVES
RKT6V-H.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 500Ω; 100mW
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: horizontal; single turn
Resistance: 500Ω
Power: 0.1W
Mounting: THT
Tolerance: ±30%
Characteristics: linear
Body dimensions: 6.5x7x4.2mm
Mechanical rotation angle: 200°
Torque: 0.4...3.5Ncm
Operating temperature: -25...40°C
Operating voltage: 50V
Terminal pitch: 5x5mm
Potentiometer standard: 6mm
на замовлення 110 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 90
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn,horizontal; 500Ω; 100mW, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: horizontal; single turn, Resistance: 500Ω, Power: 0.1W, Mounting: THT, Tolerance: ±30%, Characteristics: linear, Body dimensions: 6.5x7x4.2mm, Mechanical rotation angle: 200°, Torque: 0.4...3.5Ncm, Operating temperature: -25...40°C, Operating voltage: 50V, Terminal pitch: 5x5mm, Potentiometer standard: 6mm.