Продукція > Реле > RM40-2011-85-1005
RM40-2011-85-1005
Код товару: 210093
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM40-2011-85-1005 RM40-2011-85-1005 Виробник : RELPOL info-p%20rm40p005.pdf 5A; 5V; SPDT; coil power 200mW; 20,0 x 10,0 x 10,5mm; IP67 SMT equivalent: ~JZC-33F RM40-2011-85-1005 miniature relay P RM40p005
кількість в упаковці: 20 шт
на замовлення 121 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 5A; 5A/250VAC; 5A/30VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 5A
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 30V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 125Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP64
Terminal pitch: 7.62mm
OEM number: 2611691
Operating temperature: -40...85°C
Contact resistance: 100mΩ
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
Contact material: AgNi
на замовлення 722 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
RM40-2011-85-1005 Виробник : RELPOL S.A. RM40-2011-85-1005
на замовлення 742 шт:
Мінімальне замовлення: 53
RM40-2011-85-1005 Виробник : Relpol Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
товару немає в наявності
RM40-2011-85-1005 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 5V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 40 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 380VAC - Max
Must Operate Voltage: 3.75 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1900VA
RM40-2011-85-1005 Виробник : RELPOL Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 5A; RM40; max.440VAC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 5A
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 30V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 125Ω
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP64
Terminal pitch: 7.62mm
OEM number: 2611691