Продукція > RELPOL > RM40-2011-85-1009
RM40-2011-85-1009
RM40-2011-85-1009 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; 5A; 5A/250VAC; 5A/30VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 9V DC
Contact current max.: 5A
AC contacts rating @R: 5A / 250V AC
DC contacts rating @R: 5A / 30V DC
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 30V DC; max. 380V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 405Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP64
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Terminal pitch: 7.62mm
OEM number: 2611693
Operating temperature: -40...85°C
на замовлення 100 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; 5A; 5A/250VAC; 5A/30VDC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 9V DC, Contact current max.: 5A, AC contacts rating @R: 5A / 250V AC, DC contacts rating @R: 5A / 30V DC, Manufacturer series: RM40, Switched voltage: max. 30V DC; max. 380V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 405Ω, Operate time: 8ms, Body dimensions: 20x10x10.5mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 200mW, IP rating: IP64, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Terminal pitch: 7.62mm, OEM number: 2611693, Operating temperature: -40...85°C.