Продукція > RELPOL > RM40-3021-85-1005
RM40-3021-85-1005
RM40-3021-85-1005 RELPOL
RM40_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM40
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 30V DC
Manufacturer series: RM40
Switched voltage: max. 30V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 125Ω
Operate time: 8ms
Body dimensions: 20x10x10.5mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 200mW
IP rating: IP64
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 7.62mm
OEM number: 2611684
Operating temperature: -40...85°C
на замовлення 364 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM40, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 30V DC, Manufacturer series: RM40, Switched voltage: max. 30V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 125Ω, Operate time: 8ms, Body dimensions: 20x10x10.5mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 200mW, IP rating: IP64, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Terminal pitch: 7.62mm, OEM number: 2611684, Operating temperature: -40...85°C.