Продукція > RELPOL > RM50-3011-85-1003
RM50-3011-85-1003
RM50-3011-85-1003 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; 15A; 10A/240VAC; RM50
Manufacturer series: RM50
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -30...55°C
Terminal pitch: 2mm
Release time: 5ms
Operate time: 10ms
Body dimensions: 19x15.4x15.5mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 360mW
Contact current max.: 15A
DC contacts rating @R: 15A / 24V DC
AC contacts rating @R: 10A / 240V AC
Coil voltage min.: 2.25V DC
Rated coil voltage: 3V DC
Coil voltage max.: 3.9V DC
Switched voltage: max. 24V DC; max. 277V AC
Coil resistance: 25Ω
OEM number: 2611651
Contact material: AgSnO2
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Relay variant: miniature
IP rating: IP64
на замовлення 442 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 3VDC; 15A; 10A/240VAC; RM50, Manufacturer series: RM50, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -30...55°C, Terminal pitch: 2mm, Release time: 5ms, Operate time: 10ms, Body dimensions: 19x15.4x15.5mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 360mW, Contact current max.: 15A, DC contacts rating @R: 15A / 24V DC, AC contacts rating @R: 10A / 240V AC, Coil voltage min.: 2.25V DC, Rated coil voltage: 3V DC, Coil voltage max.: 3.9V DC, Switched voltage: max. 24V DC; max. 277V AC, Coil resistance: 25Ω, OEM number: 2611651, Contact material: AgSnO2, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Relay variant: miniature, IP rating: IP64.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM50-3011-85-1003 Виробник : RELPOL S.A. RM50-3011-85-1003
на замовлення 133 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 36
RM50-3011-85-1003 Виробник : Relpol SPDT, обмотка 3VDC, 10A/240VAC:15A/24VDC, 19 x 15.4 x 15.5мм Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт