Продукція > RELPOL > RM50-3011-85-1006
RM50-3011-85-1006
RM50-3011-85-1006 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; 10A; RM50; max.277VAC
Manufacturer series: RM50
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -30...55°C
Terminal pitch: 2mm
Release time: 5ms
Operate time: 10ms
Body dimensions: 19x15.4x15.5mm
Coil power consumption: 360mW
Contact current max.: 10A
Rated coil voltage: 6V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC
Coil resistance: 100Ω
OEM number: 2611653
IP rating: IP64
на замовлення 92 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 6VDC; 10A; RM50; max.277VAC, Manufacturer series: RM50, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -30...55°C, Terminal pitch: 2mm, Release time: 5ms, Operate time: 10ms, Body dimensions: 19x15.4x15.5mm, Coil power consumption: 360mW, Contact current max.: 10A, Rated coil voltage: 6V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 277V AC, Coil resistance: 100Ω, OEM number: 2611653, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Relay variant: miniature, IP rating: IP64.