Продукція > RELPOL > RM699BH-3011-85-1005
RM699BH-3011-85-1005
RM699BH-3011-85-1005 RELPOL
RM699B_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 6A
AC contacts rating @R: 6A / 250V AC
DC contacts rating @R: 6A / 24V DC
Manufacturer series: RM699B
Switched voltage: max. 24V DC; max. 400V AC
Relay variant: interface
Mounting: horizontal; PCB
Coil resistance: 147Ω
Coil voltage min.: 3.75V DC
Coil voltage max.: 7.5V DC
Operate time: 8ms
Body dimensions: 28x5x15mm
Release time: 4ms
Coil power consumption: 170mW
IP rating: IP64
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 5mm
OEM number: 2613698
Operating temperature: -40...85°C
на замовлення 243 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 6A; 6A/250VAC; 6A/24VDC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 6A, AC contacts rating @R: 6A / 250V AC, DC contacts rating @R: 6A / 24V DC, Manufacturer series: RM699B, Switched voltage: max. 24V DC; max. 400V AC, Relay variant: interface, Mounting: horizontal; PCB, Coil resistance: 147Ω, Coil voltage min.: 3.75V DC, Coil voltage max.: 7.5V DC, Operate time: 8ms, Body dimensions: 28x5x15mm, Release time: 4ms, Coil power consumption: 170mW, IP rating: IP64, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Terminal pitch: 5mm, OEM number: 2613698, Operating temperature: -40...85°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM699BH-3011-85-1005 Виробник : RELPOL S.A. RM699BH-3011-85-1005
на замовлення 248 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
RM699BH-3011-85-1005 Виробник : Relpol SPDT, Ucoil:5VDC; 6A/250VAC; 6A/24VDC; 28x5x15мм Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт