Продукція > RELPOL > RM84-2012-25-5120
RM84-2012-25-5120
RM84-2012-25-5120 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 120VAC; Icontacts max: 8A
Operating temperature: -40...70°C
IP rating: IP40
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Operate time: 7ms
Contact resistance: 100mΩ
Contact current max.: 8A
Current rating: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Coil voltage min.: 96V AC
Rated coil voltage: 120V AC
Coil voltage max.: 144V AC
Switched voltage: max. 400V AC
Coil resistance: 10.2kΩ
Manufacturer series: RM84
Contact material: AgNi
Contacts configuration: DPDT
Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80
Type of relay: electromagnetic
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 120VAC; Icontacts max: 8A, Operating temperature: -40...70°C, IP rating: IP40, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Operate time: 7ms, Contact resistance: 100mΩ, Contact current max.: 8A, Current rating: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Coil voltage min.: 96V AC, Rated coil voltage: 120V AC, Coil voltage max.: 144V AC, Switched voltage: max. 400V AC, Coil resistance: 10.2kΩ, Manufacturer series: RM84, Contact material: AgNi, Contacts configuration: DPDT, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZS80; GZT80; PW80, Type of relay: electromagnetic.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 17 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RM84-2012-25-5120 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 96 VAC