Продукція > Реле > RM84-2012-35-5110
RM84-2012-35-5110
Код товару: 194441
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM84-2012-35-5110 RM84-2012-35-5110 Виробник : RELPOL Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 110VAC; 8A; 8A/250VAC; RM84
Operating temperature: -40...85°C
Contacts configuration: DPDT
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
Relay variant: miniature
IP rating: IP67
Manufacturer series: RM84
Release time: 3ms
Terminal pitch: 5mm
Operate time: 7ms
Height: 15.7mm
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.75VA
Coil voltage min.: 88V AC
Rated coil voltage: 110V AC
Number of pins: 8
Contact current max.: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Coil voltage max.: 132V AC
Coil resistance: 8.9kΩ
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
OEM number: 604618
Mechanical durability: 30000000 cycles
Contact material: AgNi
Body colour: white
на замовлення 41 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
RM84-2012-35-5110 RM84-2012-35-5110 Виробник : RELPOL 2366559.pdf Description: RELPOL - RM84-2012-35-5110 - Leistungsrelais, DPDT-2NC / 2NO, 110 VAC, 8 A, RM84 Series, Sockel, AC
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: AC
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 8.9kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Sockel
Produktpalette: RM84 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 110VAC
Kontaktkonfiguration: DPDT-2NC / 2NO
Kontaktspannung V AC: 440V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 8 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
RM84-2012-35-5110 Виробник : RELPOL S.A. Power Relay 110VAC DPDT(29x12.7x15.7)mm THT
на замовлення 43 шт:
Мінімальне замовлення: 39
RM84-2012-35-5110 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 110V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 88 VAC