Продукція > RELPOL > RM84-2022-35-1005
RM84-2022-35-1005
RM84-2022-35-1005 RELPOL
RM84_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM84
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPST-NO
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 8A
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
Manufacturer series: RM84
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 60Ω
Coil voltage min.: 3.5V DC
Coil voltage max.: 12.7V DC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 480mW
IP rating: IP67
Mechanical durability: 30000000 cycles
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Terminal pitch: 5mm
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
Height: 15.7mm
Number of pins: 6
Body colour: white
Operating temperature: -40...85°C
OEM number: 600463
на замовлення 990 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM84, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPST-NO, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 8A, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, Manufacturer series: RM84, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 60Ω, Coil voltage min.: 3.5V DC, Coil voltage max.: 12.7V DC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 480mW, IP rating: IP67, Mechanical durability: 30000000 cycles, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Terminal pitch: 5mm, Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80, Height: 15.7mm, Number of pins: 6, Body colour: white, Operating temperature: -40...85°C, OEM number: 600463.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM84-2022-35-1005 Виробник : RELPOL S.A. RM84-2022-35-1005
на замовлення 990 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 64
RM84-2022-35-1005 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 5V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 3.5 VDC