Продукція > RELPOL > RM84-3012-35-1012
RM84-3012-35-1012
RM84-3012-35-1012 RELPOL
RM84_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC
IP rating: IP67
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Manufacturer series: RM84
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Terminal pitch: 5mm
Operate time: 7ms
Height: 15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
Number of pins: 8
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Coil voltage min.: 8.4V DC
Rated coil voltage: 12V DC
Coil voltage max.: 30.6V DC
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 360Ω
Mechanical durability: 30000000 cycles
Type of relay: electromagnetic
Mounting: PCB
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
Body colour: white
на замовлення 745 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC, IP rating: IP67, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Manufacturer series: RM84, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 3ms, Terminal pitch: 5mm, Operate time: 7ms, Height: 15.7mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, Number of pins: 8, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Coil voltage min.: 8.4V DC, Rated coil voltage: 12V DC, Coil voltage max.: 30.6V DC, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 360Ω, Mechanical durability: 30000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Relay variant: miniature, Contacts configuration: DPDT, Type of relay: electromagnetic, Mounting: PCB, Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80, Body colour: white.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM84-3012-35-1012 Виробник : RELPOL S.A. RM84-3012-35-1012
на замовлення 762 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 58
RM84-3012-35-1012
Додати до обраних Обраний товар
Реле
товару немає в наявності
RM84-3012-35-1012 Виробник : Relpol Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil:12VDC; 8A/250VAC; 8A/24VDC; 8A Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт