Продукція > RELPOL > RM85-2011-35-1005
RM85-2011-35-1005
RM85-2011-35-1005 RELPOL
RM85EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 16A; RM85
Manufacturer series: RM85
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...85°C
IP rating: IP67
OEM number: 600017
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
Release time: 3ms
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Contact current max.: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Coil voltage min.: 3.5V DC
Rated coil voltage: 5V DC
Current rating: 16A
Coil voltage max.: 12.7V DC
Coil resistance: 60Ω
Relay variant: miniature
Contacts configuration: SPDT
Contact material: AgNi
Type of relay: electromagnetic
Body colour: white
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Operate time: 8ms
на замовлення 1710 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 16A; RM85, Manufacturer series: RM85, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...85°C, IP rating: IP67, OEM number: 600017, Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80, Release time: 3ms, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 480mW, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Contact current max.: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Coil voltage min.: 3.5V DC, Rated coil voltage: 5V DC, Current rating: 16A, Coil voltage max.: 12.7V DC, Coil resistance: 60Ω, Relay variant: miniature, Contacts configuration: SPDT, Contact material: AgNi, Type of relay: electromagnetic, Body colour: white, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Operate time: 8ms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM85-2011-35-1005 RM85-2011-35-1005 Виробник : RELPOL 2366558.pdf Description: RELPOL - RM85-2011-35-1005 - Leistungsrelais, SPCO, 5 VDC, 16 A, RM85 Series, DIN-Schiene, DC
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: DC
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 60ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 5V
Relaismontage: DIN-Schiene
Produktpalette: RM85 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 5VDC
Kontaktkonfiguration: SPCO
Kontaktspannung V AC: 440V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 17 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 10 шт:
RM85-2011-35-1005 Виробник : RELPOL S.A. RM85-2011-35-1005
Мінімальне замовлення: 70
RM85-2011-35-1005 Виробник : Relpol SPDT, Ucoil:5VDC, 16A/250VAC, 16A/24VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
товару немає в наявності
RM85-2011-35-1005 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 83.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 3.5 VDC