Продукція > Реле > RM85-2011-35-1009 Relpol
RM85-2011-35-1009
  • RM85-2011-35-1009
  • RM85-2011-35-1009
RM85-2011-35-1009 Relpol
rrm85-datasheet.pdf
Код товару: 175568
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: Relpol
Тип реле: Мініатюрне
Опис: Тип контактів: 1C, Uкотушки: 9B, Iкомм: 16A
Габарити: 29x12,7x15,7 mm
Напруга котушки: 9 VDC
Струм макс.: 16 A
Конфігурація контактів: SPDT(1C)
Напруга перемикання: 250 VAC
товару немає в наявності
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; Icontacts max: 16A; RM85
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
OEM number: 600019
IP rating: IP67
Manufacturer series: RM85
Body colour: white
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 3ms
Terminal pitch: 5mm
Operate time: 8ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 480mW
Coil voltage min.: 6.3V DC
Rated coil voltage: 9V DC
Coil voltage max.: 22.9V DC
Contact current max.: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Current rating: 16A
Coil resistance: 200Ω
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Contact material: AgNi
Contacts configuration: SPDT
на замовлення 1033 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
RM85-2011-35-1009 Виробник : RELPOL S.A. RM85-2011-35-1009
Мінімальне замовлення: 64
RM85-2011-35-1009 Виробник : Relpol Реле: электромагнитное; SPDT; Uобмотки:9ВDC; 16A/250ВAC; toff:3мс Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
товару немає в наявності
RM85-2011-35-1009 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 9V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 9VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 45 mA
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 6.3 VDC