Продукція > RELPOL > RM85-2011-35-5230
RM85-2011-35-5230
RM85-2011-35-5230 RELPOL
RM85EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 16A
Manufacturer series: RM85
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...85°C
IP rating: IP67
OEM number: 604658
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
Release time: 3ms
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 0.75VA
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Contact current max.: 16A
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Coil voltage min.: 184V AC
Rated coil voltage: 230V AC
Current rating: 16A
Coil voltage max.: 276V AC
Coil resistance: 38.5kΩ
Relay variant: miniature
Contacts configuration: SPDT
Body colour: white
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Operate time: 8ms
на замовлення 4588 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 16A, Manufacturer series: RM85, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...85°C, IP rating: IP67, OEM number: 604658, Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80, Release time: 3ms, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 0.75VA, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Contact current max.: 16A, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Coil voltage min.: 184V AC, Rated coil voltage: 230V AC, Current rating: 16A, Coil voltage max.: 276V AC, Coil resistance: 38.5kΩ, Relay variant: miniature, Contacts configuration: SPDT, Contact material: AgNi, Type of relay: electromagnetic, Body colour: white, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Operate time: 8ms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM85-2011-35-5230 RM85-2011-35-5230 Виробник : RELPOL Description: RELPOL - RM85-2011-35-5230 - Leistungsrelais, SPCO, 230 VAC, 16 A, RM85 Series, DIN-Schiene, AC
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Steckanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: AC
Kontaktmaterial: Silberlegierung
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 38.5kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 230V
Relaismontage: DIN-Schiene
Produktpalette: RM85 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 230VAC
Kontaktkonfiguration: SPCO
Kontaktspannung V AC: 440V
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 73 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
RM85-2011-35-5230 Виробник : RELPOL S.A. RM85-2011-35-5230
Мінімальне замовлення: 24
RM85-2011-35-5230 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 230V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6 mA
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 184 VAC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CCC, CE, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 7040VA
на замовлення 900 шт:
Мінімальне замовлення: 20
RM85-2011-35-5230 Виробник : Relpol Relay: electromagnetic, SPDT, Ucoil:230VAC, 16A/250VAC, 16A/24VDC Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт