RM85-2021-35-1006 Altech Corporation
Виробник: Altech Corporation
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 6VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 4.2 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CCC, CE, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 7040VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 6V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: RM85, Switched voltage: max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 90Ω, Coil voltage min.: 4.2V DC, Coil voltage max.: 15.3V DC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 480mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgNi, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZMB80; GZS80; GZT80; PW80, Operating temperature: -40...85°C, Current rating: 16A.
Інші пропозиції RM85-2021-35-1006
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
RM85-2021-35-1006 RM85-2021-35-1006 Виробник : RELPOL Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 6VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 6V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: RM85
Switched voltage: max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 90Ω
Coil voltage min.: 4.2V DC
Coil voltage max.: 15.3V DC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 480mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi
Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZMB80; GZS80; GZT80; PW80
Operating temperature: -40...85°C
Current rating: 16A