Продукція > RELPOL > RM85-3011-35-5230
RM85-3011-35-5230
RM85-3011-35-5230 RELPOL
RM85EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 230V AC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: RM85
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 38.5kΩ
Coil voltage min.: 184V AC
Coil voltage max.: 276V AC
Operate time: 8ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 0.75VA
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Terminal pitch: 5mm
Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80
OEM number: 852281
Current rating: 16A
Max surge current: 30A
Body colour: white
Operating temperature: -40...85°C
на замовлення 363 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 230VAC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 230V AC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: RM85, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Coil resistance: 38.5kΩ, Coil voltage min.: 184V AC, Coil voltage max.: 276V AC, Operate time: 8ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 0.75VA, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Terminal pitch: 5mm, Related items: GD50; GZ80; GZM80; GZM80-BK; GZT80; PW80, OEM number: 852281, Current rating: 16A, Max surge current: 30A, Body colour: white, Operating temperature: -40...85°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM85-3011-35-5230 Виробник : RELPOL S.A. RM85-3011-35-5230
на замовлення 363 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 17
RM85-3011-35-5230 Виробник : Relpol SPDT; 16A/250VAC; Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт