Продукція > RELPOL > RM85-3021-25-S024
RM85-3021-25-S024
RM85-3021-25-S024 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 16A / 24V DC
Manufacturer series: RM85
Switched voltage: max. 400V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 2.3kΩ
Coil voltage min.: 18V DC
Coil voltage max.: 72V DC
Operate time: 8ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 250mW
IP rating: IP40
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZMB80; GZS80; GZT80; PW80
Operating temperature: -40...105°C
Current rating: 16A
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 16A / 24V DC, Manufacturer series: RM85, Switched voltage: max. 400V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 2.3kΩ, Coil voltage min.: 18V DC, Coil voltage max.: 72V DC, Operate time: 8ms, Body dimensions: 29x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 250mW, IP rating: IP40, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Related items: EC50; GD50; GZF80; GZM80; GZMB80; GZS80; GZT80; PW80, Operating temperature: -40...105°C, Current rating: 16A.