Продукція > RELPOL > RM87N-2011-35-1012
RM87N-2011-35-1012
RM87N-2011-35-1012 RELPOL
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 12A; 12A/250VAC; RM87N
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Manufacturer series: RM87N
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 360Ω
Coil voltage min.: 8.4V DC
Coil voltage max.: 30.6V DC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 28.5x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 480mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 3.5mm
Related items: GD35; GZM92; GZT92
OEM number: 600180
Operating temperature: -40...70°C
на замовлення 281 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 12VDC; 12A; 12A/250VAC; RM87N, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 12A, AC contacts rating @R: 12A / 250V AC, DC contacts rating @R: 12A / 24V DC, Manufacturer series: RM87N, Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB; socket, Coil resistance: 360Ω, Coil voltage min.: 8.4V DC, Coil voltage max.: 30.6V DC, Operate time: 7ms, Body dimensions: 28.5x12.7x15.7mm, Release time: 3ms, Coil power consumption: 480mW, IP rating: IP67, Contact resistance: 100mΩ, Terminal pitch: 3.5mm, Related items: GD35; GZM92; GZT92, OEM number: 600180, Operating temperature: -40...70°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 279 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RM87N-2011-35-1012 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC