Продукція > Реле > RM87N-P-24VDC
RM87N-P-24VDC
Код товару: 114945
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Реле
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; 12A; 12A/250VAC; RM87N
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 12A
AC contacts rating @R: 12A / 250V AC
DC contacts rating @R: 12A / 24V DC
Manufacturer series: RM87N
Switched voltage: max. 250V DC; max. 440V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB; socket
Coil resistance: 1.44kΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
Coil voltage max.: 61.2V DC
Operate time: 7ms
Body dimensions: 28.5x12.7x15.7mm
Release time: 3ms
Coil power consumption: 480mW
IP rating: IP67
Contact resistance: 100mΩ
Terminal pitch: 3.5mm
Related items: GD35; GZM92; GZT92
OEM number: 600181
Operating temperature: -40...70°C
на замовлення 1249 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 57 шт:
Кількість Ціна
RM87N-2011-35-1024 Виробник : RELPOL 12A; 24V; SPDT; coil power 400mW; 29,0 x 12,7 x 15,7mm; IP67 SMT, for sockets equivalent: RM87N 2011-35-1024 miniature relay P RM87p024-10w
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 10 шт:
RM87N-2011-35-1024 Виробник : Altech Corporation Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC