Продукція > RELPOL > RM96-3011-35-1005
RM96-3011-35-1005
RM96-3011-35-1005 RELPOL
RM96_EN.pdf
Виробник: RELPOL
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC
Mounting: PCB
Manufacturer series: RM96-1P
Body dimensions: 30x10x16.2mm
Operating temperature: -40...80°C
Release time: 5ms
Terminal pitch: 3.2mm
Operate time: 10ms
Height: 16.2mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 300mW
Coil voltage min.: 3.5V DC
Number of pins: 5
Rated coil voltage: 5V DC
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Contact current max.: 8A
Coil voltage max.: 12V DC
Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 110Ω
OEM number: 852830
Mechanical durability: 20000000 cycles
Contact material: AgSnO2
Relay variant: miniature
Contacts configuration: SPDT
Type of relay: electromagnetic
IP rating: IP67
на замовлення 1873 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC, Mounting: PCB, Manufacturer series: RM96-1P, Body dimensions: 30x10x16.2mm, Operating temperature: -40...80°C, Release time: 5ms, Terminal pitch: 3.2mm, Operate time: 10ms, Height: 16.2mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 300mW, Coil voltage min.: 3.5V DC, Number of pins: 5, Rated coil voltage: 5V DC, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Contact current max.: 8A, Coil voltage max.: 12V DC, Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 110Ω, OEM number: 852830, Mechanical durability: 20000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Relay variant: miniature, Contacts configuration: SPDT, Type of relay: electromagnetic, IP rating: IP67.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM96-3011-35-1005 Виробник : RELPOL S.A. RM96-3011-35-1005
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
RM96-3011-35-1005 Виробник : Relpol Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 5VDC; 8A/250VAC; 8A/24VDC; 8A Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт