Продукція > RELPOL > RM96-3011-35-1009
RM96-3011-35-1009
RM96-3011-35-1009 RELPOL
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...80°C
Release time: 5ms
Terminal pitch: 3.2mm
Height: 16.2mm
Operate time: 10ms
Body dimensions: 30x10x16.2mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 300mW
Number of pins: 5
Coil voltage min.: 6.3V DC
Contact current max.: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Rated coil voltage: 9V DC
Coil voltage max.: 22V DC
Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 360Ω
Mechanical durability: 20000000 cycles
OEM number: 852842
Contact material: AgSnO2
Manufacturer series: RM96-1P
Contacts configuration: SPDT
Type of relay: electromagnetic
IP rating: IP67
на замовлення 567 шт:
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 9VDC; 8A; 8A/250VAC; 8A/24VDC, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...80°C, Release time: 5ms, Terminal pitch: 3.2mm, Height: 16.2mm, Operate time: 10ms, Body dimensions: 30x10x16.2mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 300mW, Number of pins: 5, Coil voltage min.: 6.3V DC, Contact current max.: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Rated coil voltage: 9V DC, Coil voltage max.: 22V DC, Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 360Ω, Mechanical durability: 20000000 cycles, OEM number: 852842, Contact material: AgSnO2, Manufacturer series: RM96-1P, Contacts configuration: SPDT, Type of relay: electromagnetic, IP rating: IP67.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RM96-3011-35-1009 Виробник : RELPOL S.A. RM96-3011-35-1009
на замовлення 147 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 67
RM96-3011-35-1009 Виробник : Relpol Реле электромагнитное; SPDT; Uобмотки: 9ВDC; 8А; 8A/250ВAC; PCB Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт