Продукція > RELPOL > RM96-3021-35-1005
RM96-3021-35-1005
RM96-3021-35-1005 RELPOL
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM96
IP rating: IP67
Operating temperature: -40...80°C
Terminal pitch: 5mm
Release time: 5ms
Operate time: 10ms
Height: 16.2mm
Body dimensions: 28x10x16.2mm
Contact resistance: 100mΩ
Coil power consumption: 300mW
Rated coil voltage: 5V DC
Coil voltage min.: 3.5V DC
Number of pins: 4
Contact current max.: 8A
DC contacts rating @R: 8A / 24V DC
AC contacts rating @R: 8A / 250V AC
Coil voltage max.: 12V DC
Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC
Coil resistance: 110Ω
Mechanical durability: 20000000 cycles
OEM number: 852854
Contact material: AgSnO2
Manufacturer series: RM96
Mounting: PCB
Contacts configuration: SPST-NO
на замовлення 3570 шт:
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 8A; 8A/250VAC; RM96, IP rating: IP67, Operating temperature: -40...80°C, Terminal pitch: 5mm, Release time: 5ms, Operate time: 10ms, Height: 16.2mm, Body dimensions: 28x10x16.2mm, Contact resistance: 100mΩ, Coil power consumption: 300mW, Rated coil voltage: 5V DC, Coil voltage min.: 3.5V DC, Number of pins: 4, Contact current max.: 8A, DC contacts rating @R: 8A / 24V DC, AC contacts rating @R: 8A / 250V AC, Coil voltage max.: 12V DC, Switched voltage: max. 120V DC; max. 440V AC, Coil resistance: 110Ω, Mechanical durability: 20000000 cycles, OEM number: 852854, Contact material: AgSnO2, Manufacturer series: RM96, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: miniature, Mounting: PCB, Contacts configuration: SPST-NO.