RP40-4812SG
RP40-4812SG Recom Power
RP40-G.pdf
Виробник: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 3.33A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 40W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 9-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 89%, Current - Output (Max): 3.33A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Інші пропозиції RP40-4812SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RP40-4812SG RP40-4812SG Виробник : RECOM Power RP40_G.pdf DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 2:1 36-75Vin 12Vout