RP60-2405SG
RP60-2405SG Recom Power
RP60-G.pdf
Виробник: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W
Packaging: Tube
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 60W, Packaging: Tube, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: 8-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.
Інші пропозиції RP60-2405SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RP60-2405SG RP60-2405SG Виробник : RECOM Power RP60-G-958512.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 60W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 5Vout