RP73D1J37K4BTG
RP73D1J37K4BTG TE Connectivity Passive Product
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1773272&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Passive Product
Description: RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Strip
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±15ppm/°C
Size / Dimension: 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 37.4 kOhms