Продукція > KYOCERA AVX > RPA0808102M002K
RPA0808102M002K
RPA0808102M002K KYOCERA AVX
rpa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: RPA/ CASE: 0808/ CAP: 10
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.64 A @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: RPA/ CASE: 0808/ CAP: 10, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 182 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.64 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 6
RPA0808102M002K Виробник : KYOCERA AVX RPA.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 8mm; 1000uF; 2.5VDC; 3.64A; SMD; ESR: 15mΩ; RPA
Manufacturer series: RPA
Mounting: SMD
Type of capacitor: polymer
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 1mF
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x8mm
Height: 8mm
ESR value: 15mΩ
Operating current: 3.64A
Roll diameter max.: 380mm
Operating voltage: 2.5V DC
Tolerance: ±20%