Продукція > KYOCERA AVX > RPA0812151M035B
RPA0812151M035B KYOCERA AVX
rpa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції RPA0812151M035B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPA0812151M035B Виробник : KYOCERA AVX RPA.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 12mm; 150uF; 35VDC; 2.8A; SMD; ESR: 26mΩ; RPA
Type of capacitor: polymer
Height: 12mm
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 35V DC
Operating current: 2.8A
Mounting: SMD
ESR value: 26mΩ
Manufacturer series: RPA
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Roll diameter max.: 380mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 8mm