Продукція > KYOCERA AVX > RPA0812151M035K
RPA0812151M035K
RPA0812151M035K KYOCERA AVX
rpa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
на замовлення 977 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1988 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
RPA0812151M035K RPA0812151M035K Виробник : KYOCERA AVX rpa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
товару немає в наявності
RPA0812151M035K Виробник : KYOCERA AVX RPA.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 12mm; 150uF; 35VDC; 2.8A; SMD; ESR: 26mΩ; RPA
Type of capacitor: polymer
Height: 12mm
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 35V DC
Operating current: 2.8A
Mounting: SMD
ESR value: 26mΩ
Manufacturer series: RPA
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Roll diameter max.: 380mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 8mm