Продукція > KYOCERA AVX > RPA1010122M006B
RPA1010122M006B KYOCERA AVX
rpa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.2 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 6.3V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.2 A @ 100 kHz.