Продукція > KYOCERA AVX > RPF0507271M006K
RPF0507271M006K
RPF0507271M006K KYOCERA AVX
rpf-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
RPF0507271M006K RPF0507271M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
RPF0507271M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 7mm; 270uF; 6.3VDC; 3400mA; THT; ESR: 22mΩ; RPF
Manufacturer series: RPF
Diameter: 5mm
Body dimensions: Ø5x7mm
Height: 7mm
Operating temperature: -55...105°C
ESR value: 22mΩ
Capacitance: 270µF
Mounting: THT
Operating current: 3.4A
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%