Продукція > KYOCERA AVX > RPF06084R7M100K
RPF06084R7M100K
RPF06084R7M100K KYOCERA AVX
rpf-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SERIES: RPF/ CASE: 0608/ CAP: 4R
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 132mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SERIES: RPF/ CASE: 0608/ CAP: 4R, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 132mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 100 V