Продукція > KYOCERA AVX > RPF0610102M006K
RPF0610102M006K
RPF0610102M006K KYOCERA AVX
rpf-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors ALUMINUM RADIAL POLY MER
на замовлення 1701 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 6.3V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.6 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPF0610102M006K RPF0610102M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 6.3V TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.6 A @ 100 kHz
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
RPF0610102M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 10mm; 1000uF; 6.3VDC; 4600mA; THT; ESR: 11mΩ
Type of capacitor: polymer
Height: 10mm
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 6.3V DC
Mounting: THT
ESR value: 11mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø6.3x10mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 6.3mm
Operating current: 4.6A