Продукція > KYOCERA AVX > RPF1012152M006K
RPF1012152M006K
RPF1012152M006K KYOCERA AVX
rpf-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 1.5MF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.9 A @ 100 kHz
на замовлення 345 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1.5MF 20% 6.3V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.9 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1120 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
RPF1012152M006K RPF1012152M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 1.5MF 20% 6.3V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
товару немає в наявності
RPF1012152M006K Виробник : KYOCERA AVX rpf.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 12mm; 1500uF; 6.3VDC; 4900mA; THT; ESR: 11mΩ
Type of capacitor: polymer
Mounting: THT
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 6.3V DC
Body dimensions: Ø10x12mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: RPF
Operating current: 4.9A
Height: 12mm
Diameter: 10mm
ESR value: 11mΩ