Продукція > KYOCERA AVX > RPF1018331M063K
RPF1018331M063K
RPF1018331M063K KYOCERA AVX
rpf-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 63V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 100 kHz
на замовлення 1200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 63V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.748" (19.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.6 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPF1018331M063K RPF1018331M063K Виробник : KYOCERA AVX rpf-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 63V TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
на замовлення 240 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 11 шт:
Мінімальне замовлення: 3
RPF1018331M063K Виробник : KYOCERA AVX rpf.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 18mm; 330uF; 63VDC; 2600mA; THT; ESR: 22mΩ; RPF
Manufacturer series: RPF
Mounting: THT
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 330µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x18mm
Height: 18mm
ESR value: 22mΩ
Operating current: 2.6A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 63V DC