RPS-120S-24
RPS-120S-24 MEAN WELL USA Inc.
RPS-120S-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 120W
Packaging: Box
Power (Watts): 120W (150W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.10" H (76.2mm x 50.8mm x 28.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 5 A
на замовлення 290 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RPS-120S-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 120 W, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, Nennleistung (Zwangskühlung): -, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Zulassungen des Netzteils: ITE & medizinische Anwendungen, Nennleistung (Konvektionskühlung): 120, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RPS-120S Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (08-Jul-2021).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-120S-24 RPS-120S-24 Виробник : MEAN WELL RPS-120S-spec.pdf Switching Power Supplies 120W 24V 5A 2x3 Medical
на замовлення 361 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-120S-24 RPS-120S-24 Виробник : MEAN WELL 2860388.pdf Description: MEAN WELL - RPS-120S-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 120 W
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
Nennleistung (Zwangskühlung): -
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Zulassungen des Netzteils: ITE & medizinische Anwendungen
Nennleistung (Konvektionskühlung): 120
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RPS-120S Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (08-Jul-2021)
на замовлення 2 шт:
RPS-120S-24 RPS-120S-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-120s-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 5A 120W 6-Pin Box
на замовлення 466 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності