RPS-120S-48
RPS-120S-48 MEAN WELL USA Inc.
RPS-120S-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W
Packaging: Box
Power (Watts): 120W (150W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.10" H (76.2mm x 50.8mm x 28.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 2.5 A
на замовлення 81 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RPS-120S-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 120 W, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): -, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 120W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RPS-120S Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-120S-48 RPS-120S-48 Виробник : MEAN WELL RPS-120S-spec.pdf Switching Power Supplies 120W 48V 2.5A 2x3 Medical
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-120S-48 RPS-120S-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-120s-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 2.5A 120W 6-Pin Box
товару немає в наявності
RPS-120S-48 RPS-120S-48 Виробник : MEAN WELL 2860388.pdf Description: MEAN WELL - RPS-120S-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 120 W
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): -
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 120W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RPS-120S Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.5A