Продукція > MEAN WELL > RPS-200-15-C
RPS-200-15-C
RPS-200-15-C MEAN WELL
RPS-200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 200W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.2kW
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Output current: 13.4A
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 93%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 103.4x62x40mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Manufacturer series: RPS-200
Additional functions: active PFC
Power consumption without load: <0.3W
Case: 245A
Application: medical applications
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
Output voltage range: 14.3...15.8V DC
на замовлення 7 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 200W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: open, Power: 0.2kW, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Number of outputs: 1, Output voltage: 15V DC, Output current: 13.4A, Operating temperature: -30...70°C, Efficiency: 93%, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Body dimensions: 103.4x62x40mm, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Manufacturer series: RPS-200, Additional functions: active PFC, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-200-15-C RPS-200-15-C Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 141W
Packaging: Box
Power (Watts): 141W (201W Forced Air)
Features: Adjustable Output
Size / Dimension: 4.07" L x 2.44" W x 1.57" H (103.4mm x 62.0mm x 40.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 9.4 A
на замовлення 145 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-200-15-C RPS-200-15-C Виробник : MEAN WELL RPS-200-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 200W 15V 80-264Vac with case 2xMOPP
на замовлення 1 шт:
RPS-200-15-C RPS-200-15-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-200-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 9.4(Convection)A/13.4(Forced Air)A 201W 10-Pin
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 3