RPS-300-15C
RPS-300-15C MEAN WELL
RPS-300-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Power: 300W
Output voltage: 15V DC
Output current: 20A
Manufacturer series: RPS-300
Body dimensions: 130x86x43mm
Efficiency: 90%
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
Output voltage range: 14.25...15.75V DC
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power consumption without load: <0.3W
Case: 247A
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Application: medical applications
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Type of power supply: switching
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1, Power: 300W, Output voltage: 15V DC, Output current: 20A, Manufacturer series: RPS-300, Body dimensions: 130x86x43mm, Efficiency: 90%, Operating temperature: -30...70°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling, Output voltage range: 14.25...15.75V DC, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-300-15-C RPS-300-15-C Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-300-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.11" L x 3.39" W x 1.69" H (129.8mm x 86.1mm x 42.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 13.33 A
на замовлення 14 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-300-15-C RPS-300-15-C Виробник : MEAN WELL RPS-300-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 300W 15V 20A 3x5 Med Enclosed PS
на замовлення 31 шт:
RPS-300-15-C RPS-300-15-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps300spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 13.33(Convection)A/20(Forced Air)A 300W 15-Pin
на замовлення 5 шт:
Мінімальне замовлення: 2