RPS-300-27
RPS-300-27 MEAN WELL
Short_Form_medical.pdf RPS-300-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Power: 300W
Output voltage: 27V DC
Output current: 11.12A
Manufacturer series: RPS-300
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Efficiency: 93%
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
Output voltage range: 25.65...28.35V DC
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power consumption without load: <0.3W
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Application: medical applications
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Type of power supply: switching
на замовлення 169 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1, Power: 300W, Output voltage: 27V DC, Output current: 11.12A, Manufacturer series: RPS-300, Body dimensions: 127x76.2x35mm, Efficiency: 93%, Operating temperature: -30...70°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Number of outputs: 1, Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling, Output voltage range: 25.65...28.35V DC, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-300-27 RPS-300-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps300spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 7.4(Convection)A/11.12(Forced Air)A 300W Medical 15-Pin
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 171 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
RPS-300-27 RPS-300-27 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-300-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 27V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.37" H (127.0mm x 76.2mm x 34.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 7.4 A
товару немає в наявності
RPS-300-27 RPS-300-27 Виробник : MEAN WELL RPS-300-spec.pdf Switching Power Supplies 300.24W 27V 11.12A Medical PS W/PFC