Продукція > MEAN WELL > RPS-400-12-TF
RPS-400-12-TF
RPS-400-12-TF MEAN WELL
RPS-400-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Number of outputs: 1
Output voltage: 12V DC
Output current: 33.3A
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 91.5%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 160x86x43mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Manufacturer series: RPS-400
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Power consumption without load: <0.5W
Application: medical applications
Caution!: rated parameters obtained at full load
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RPS-400-12-TF - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 399.6 W, 12 VDC, 33.3 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RPS-400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 33.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 399.6W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-12-TF RPS-400-12-TF Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 250W
Packaging: Box
Power (Watts): 250W (400W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.11" L x 3.39" W x 2.62" H (129.8mm x 86.1mm x 66.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 20.8 A
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-400-12-TF RPS-400-12-TF Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf Description: MEAN WELL - RPS-400-12-TF - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 399.6 W, 12 VDC, 33.3 A
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: RPS-400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 33.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 399.6W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
RPS-400-12-TF RPS-400-12-TF Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-400-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 33.3A 399.6W 14-Pin
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 2
RPS-400-12-TF Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 399.6W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 12V/33.3A, розміри 130х86х66.5 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-12-TF Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 399.6W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 12V/33.3A, розміри 130х86х66.5 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-12-TF RPS-400-12-TF Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 399.6W 12V 33.3A Med Enclosed top fan