RPS-400-15
RPS-400-15 MEAN WELL
RPS-400-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Application: medical applications
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Output voltage: 15V DC
Output current: 26.7A
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 92%
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 14.3...15.8V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Manufacturer series: RPS-400
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: medical applications, Kind of power supply: open, Power: 0.4kW, Output voltage: 15V DC, Output current: 26.7A, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Body dimensions: 127x76.2x35mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Number of outputs: 1, Efficiency: 92%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-15 RPS-400-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 251W
Packaging: Box
Power (Watts): 251W (401W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.37" H (127.0mm x 76.2mm x 34.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 16.7 A
на замовлення 65 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-400-15 RPS-400-15 Виробник : MEAN WELL RPS_400_SPEC-1131384.pdf Switching Power Supplies 400W 15V 80-264Vac 2xMOPP Class I
на замовлення 14 шт:
RPS-400-15 RPS-400-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-400-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 16.7(Convection)A/26.7(Forced Air)A 400.5W 14-Pin
на замовлення 102 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
RPS-400-15 RPS-400-15 Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 400.5W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 15V/26.7A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-15 RPS-400-15 Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 400.5W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 15V/26.7A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт