RPS-400-18
RPS-400-18 MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Output voltage: 18V DC
Output current: 22.3A
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 93%
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 17.1...18.9V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Manufacturer series: RPS-400
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
на замовлення 5 шт:
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: medical applications, Kind of power supply: open, Power: 0.4kW, Output voltage: 18V DC, Output current: 22.3A, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Body dimensions: 127x76.2x35mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Number of outputs: 1, Efficiency: 93%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-18 RPS-400-18 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 18V 250W
Packaging: Box
Power (Watts): 250W (401W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.37" H (127.0mm x 76.2mm x 34.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 18V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 13.9 A
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-400-18 RPS-400-18 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-400-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 18V 13.9(Convection)A/22.3(Forced Air)A 401.4W 14-Pin
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 2
RPS-400-18 RPS-400-18 Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 401.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 18V/22.3A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-18 RPS-400-18 Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.pdf AC/DC, 401.4W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 18V/22.3A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-18 Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf Switching Power Supplies 401.4W 18V 22.3A Medical PCB Type