RPS-400-27-C
RPS-400-27-C MEAN WELL USA Inc.
RPS-400-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 27V 251W
Packaging: Box
Power (Watts): 251W (402W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.11" L x 3.39" W x 1.69" H (129.8mm x 86.1mm x 42.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 93.5%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 9.3 A
на замовлення 73 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RPS-400-27-C - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 251.1 W, 27 VDC, 9.3 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RPS-400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 251.1W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-27-C RPS-400-27-C Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 400W 27V 80-264Vac with case 2xMOPP
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-400-27-C RPS-400-27-C Виробник : MEAN WELL 2724901.pdf Description: MEAN WELL - RPS-400-27-C - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgänge, 251.1 W, 27 VDC, 9.3 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RPS-400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 251.1W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 1 шт:
RPS-400-27-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. RPS-400-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 9.3(Convection)A/14.9(Forced Air)A 402.3W 14-Pin
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 2
RPS-400-27-C Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf AC/DC, 402.3W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/14.9A, розміри 130х86х43 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-27-C Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf AC/DC, 402.3W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 27V/14.9A, розміри 130х86х43 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт