Продукція > MEAN WELL > RPS-400-48-TF
RPS-400-48-TF
RPS-400-48-TF MEAN WELL
RPS-400-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 8.4A
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Body dimensions: 160x86x43mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 94%
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 45.6...50.4V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC
Manufacturer series: RPS-400
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 8 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: medical applications, Kind of power supply: open, Power: 0.4kW, Output voltage: 48V DC, Output current: 8.4A, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Body dimensions: 160x86x43mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Number of outputs: 1, Efficiency: 94%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-48-TF RPS-400-48-TF Виробник : MEAN WELL USA Inc. RPS-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 254W
Packaging: Box
Power (Watts): 254W (403W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.11" L x 3.39" W x 2.62" H (129.8mm x 86.1mm x 66.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 5.3 A
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RPS-400-48-TF RPS-400-48-TF Виробник : MEAN WELL RPS_400_SPEC-1131384.pdf Switching Power Supplies 403.2W 48V 8.4A Med Enclosed top fan
на замовлення 10 шт:
RPS-400-48-TF RPS-400-48-TF Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-400-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 8.4A 403.2W 14-Pin